Skorzystaj z promocji 2000 zł zniżki!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 14 lipca 2024 r.

Sprawdź
 • Dziennikarstwo
  i Komunikacja Społeczna

  Ciekawe i wartościowe dziennikarstwo jest nieustannie pożądane, a rola profesjonalistów w dziedzinie komunikacji rośnie. Dzięki nowym narzędziom i kanałom dostarczania treści dziennikarstwo i komunikacja społeczna odgrywają dziś fundamentalną rolę. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z tym fascynującym obszarem, ciekawi Cię świat, kultura, polityka i ludzie, to kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie jest właśnie dla Ciebie.

  Czas trwania: 6 semestrów
  Dostępne tryby: ,
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  Tajemnice dziennikarstwa i komunikacji społecznej odkryjesz pod okiem wybitnych wykładowców, praktyków, znanych dziennikarzy i doświadczonych specjalistów działających w radiu, TV, mediach społecznościowych, PR i komunikacji korporacyjnej. W trakcie studiów poznasz tradycyjne media oraz nowoczesne technologie informacyjne i komunikacyjne. Nauczysz się przy tym korzystać ze sztucznej inteligencji, która w twojej pracy może być ważnym i bardzo przydatnym narzędziem. Wymaga jednak ogromnej ostrożności, ponieważ użytkowników może sprowadzić na manowce. Dzięki studiom dziennikarskim w Uczelni Vistula w Warszawie zyskasz doskonałą pozycję startową, aby swobodnie poruszać się w różnych branżach. Na potrzeby dziennikarstwa prasowego poznasz sposoby szybkiego gromadzenia informacji i kontaktów oraz tworzenia treści. Jeśli interesuje cię dziennikarstwo telewizyjne, nauczysz się pracować w oku kamery, kreować nowe formaty programów i newsów. Jeśli zaś marzysz o pracy w radiu, dzięki zajęciom praktycznym i warsztatowym, nauczysz się pracować głosem. Szczególnym rodzajem dziennikarstwa jest dziennikarstwo śledcze. To zawód dla ludzi o mocnych nerwach. Dziennikarz śledczy zbiera informacje, ujawniając afery, skandale, nadużycia, nieprawidłowości, korupcję i sprawy kryminalne. Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula doskonale przygotują cię do kariery w tym obszarze.

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  Studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula zostały zaplanowane tak, by w jak najlepszy sposób przygotować Cię do zawodu. Zdobyta wiedza, kompetencje i praktyka pozwolą Ci znaleźć pracę w mediach lub tworzyć własne media. Możesz rozwijać karierę w firmach, w których kontakt z mediami stanowi część pracy.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA DZIENNIKARSTWA

  Dziennikarska gotowość
  Nauczysz się analitycznego i krytycznego myślenia. Opanujesz warsztat dziennikarski i różne kanały komunikacji. Zyskasz gotowość do podjęcia zawodu dziennikarza prasowego, radiowego, telewizyjnego czy internetowego. Kompetencje, które rozwiniesz, otworzą przed Tobą drzwi do kariery w obszarze szeroko rozumianej komunikacji.

  Biznesowe podejście
  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci spełnić się zawodowo w każdym medium. Będziesz mógł również skutecznie zarządzać własnymi mediami, dzięki biegłości w interpretacji współczesnych trendów ekonomicznych oraz biznesowych.

  Specjalistyczna wiedza
  Poznasz specyfikę pracy dziennikarza różnych mediów (TV, prasa, radio, Internet) i będziesz umiał wykorzystywać w zawodzie nowe technologie. Opanujesz język ekonomii, finansów, marketingu i reklamy.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku polskim – obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 7 800 zł 4 150 zł 880 zł
  Studia niestacjonarne 400 zł 7 600 zł 4 050 zł 860 zł

   

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Lubisz komunikować się z ludźmi

Jesteś otwarty i ciekawy świata

Chcesz mieć elastyczną, ekscytującą i zróżnicowaną pracę

Specjalności

DZIENNIKARSTWO BIZNESOWE

To unikatowa specjalność, niedostępna w innych uczelniach. Odpowiada na rosnące potrzeby zrozumienia, jak działa rynek i biznes. Jest przeznaczona dla dziennikarzy i profesjonalistów w dziedzinie komunikacji przyszłości, którzy chcą rozwijać karierę zwłaszcza w działach komunikacji, marketingu, promocji i reklamy, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Podczas studiów licencjackich w obszarze dziennikarstwa biznesowego w Akademii Finansów i Biznesu Vistula poznasz warsztat dziennikarski oraz narzędzia i kanały komunikacji.

DZIENNIKARSTWO MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH

To wyjątkowa specjalność zaprojektowana dla osób zainteresowanych szeroko rozumianym komunikowaniem przez media społecznościowe, które stały się potężnym narzędziem medialnym i biznesowym. Ich dynamiczny rozwój spowodował prawdziwą eksplozję nowych, interesujących zajęć i karier.

Rekrutacja Vistula

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)