Skorzystaj z promocji 2000 zł zniżki!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 14 lipca 2024 r.

Sprawdź
 • Filologia Angielska

  Jeśli szukasz studiów, które pomogą ci pogłębić wiedzę nt. języka angielskiego, zdobyć szeroki wachlarz umiejętności specjalistycznych oraz rozwinąć kompetencje w zakresie pisania różnego rodzaju tekstów lub tłumaczeń, filologia angielska na poziomie magisterskim jest właśnie dla Ciebie.

  Czas trwania: 4 semestry
  Dostępne tryby: ,
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  W dobie globalizacji świadomość kulturowa i dobra znajomość języków obcych, w tym przede wszystkim języka angielskiego, są niezwykle cenione na rynku pracy. W trakcie studiów magisterskich w Akademii Finansów i Biznesu Vistula doszlifujesz język angielski i nauczysz się drugiego języka obcego. Poznasz najnowsze techniki tłumaczeniowe. Zdobędziesz również szczegółową wiedzę z zakresu kultury krajów anglosaskich, medioznawstwa i filmoznawstwa. Rozwiniesz kompetencje pozwalające na wykorzystanie jej w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego. Nauczysz się gromadzić informacje, przetwarzać je oraz przekazywać dalej. Poznasz też zasady pracy zespołowej i projektowej. Odbędziesz staż w szkole językowej, agencji tłumaczeń, instytucji medialnej czy kulturalnej lub w firmie międzynarodowej.

   

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Studia na kierunku Filologia w zakresie języka angielskiego zostały zaplanowane tak, by jak najlepiej przygotować Cię do podjęcia pracy w wybranym przez Ciebie obszarze. Praktyczne podejście połączone z szerokim wachlarzem kompetencji sprawia, że możesz rozwijać się w konkretnym kierunku i tym samym decydować o swojej przyszłości. Po ukończeniu studiów na Akademii Finansów i Biznesu Vistula będziesz mógł posługiwać się tytułem magistra filologii angielskiej.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Filologia angielska.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA FILOLOGII ANGIELSKIEJ

  Znajomość języków
  Znacznie rozwiniesz swoją znajomość języka angielskiego i już po czterech semestrach studiów na poziomie magisterskim opanujesz go na poziomie C2 według wymagań Unii Europejskiej. Drugi (wybrany) język obcy poznasz na poziomie B1 (lub B2, jeżeli dołączysz do grupy zaawansowanej).

  Profesjonalne tłumaczenia
  Rozwiniesz swoje umiejętności wykonywania tłumaczeń pisemnych i ustnych w zakresie tłumaczeń biznesowych, specjalistycznych, literackich i filmowych.

  Praca w sektorze wydawniczym
  Po zakończeniu studiów, z łatwością znajdziesz pracę w sektorze wydawniczym – jako autor tekstów i książek, tłumacz, redaktor, przedstawiciel dystrybucyjny czy specjalista ds. sprzedaży i marketingu.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku angielskim

  Kierunek studiów
  Opłata roczna Opłata semestralna Opłata miesięczna Wpisowe
  Studia stacjonarne – obywatele Polski i posiadacze Karty Polaka 8 400 zł 4 400 zł 930 zł 400 zł
  Studia niestacjonarne – obywatele Polski i posiadacze Karty Polaka 7 300 zł 3 900 zł 830 zł 400 zł
  Studia stacjonarne i niestacjonarne – obywatele UE* i innych państw** 2 000 € 1 100 € 120 €
  Studia stacjonarne i niestacjonarne – studenci z pozostałych państw*** 3 500 € 1 850 € 200 €

  *Nie dotyczy obywateli Polski.**Do grupy obywateli innych państw płacących według stawek UE należą: obywatele Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej, Wysp Karaibskich, Ameryki Południowej, Europy Północnej, Europy Zachodniej, Europy Wschodniej, Azji Środkowej (w tym Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Turkmenistanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Kirgizji, Kazachstanu i Mongolii).

  *** Nie dotyczy studentów z państw z Ameryki Północnej, Ameryki Środkowej, Wysp Karaibskich, Ameryki Południowej, Europy Północnej, Europy Zachodniej, Europy Wschodniej, Azji Środkowej (w tym Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Turkmenistanu, Tadżykistanu, Uzbekistanu, Kirgizji, Kazachstanu i Mongolii).

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Planujesz podjąć pracę
w międzynarodowych strukturach

Interesujesz się rynkiem wydawniczym

Chcesz zostać zawodowym tłumaczem tekstów specjalistycznych lub redaktorem tekstów obcojęzycznych
w mediach

Specjalności

TŁUMACZENIOWA

Zdobędziesz kluczowe umiejętności tłumaczeniowe, poszerzysz swoją wiedzę nt. technik i strategii przekładu, jak również najważniejszych aspektów kulturowych pracy z tekstem. Zajęcia przygotują Cię do tłumaczeń pisemnych i ustnych, z wykorzystaniem narzędzi CAT oraz pracy z językami specjalistycznymi.

KULTUROZNAWCZA, LITERATUROZNAWCZA
I MEDIOZNAWCZA

Zdobędziesz fachowe informacje na temat mediów oraz pogłębioną znajomość kultury i literatury obszaru anglojęzycznego. Zajęcia przygotowują do działania w szeroko pojętej sferze kultury, łącząc wiedzę z różnych dziedzin, obejmując podstawy teoretyczne i zastosowania praktyczne, promując tolerancję i wrażliwość społeczną i rozwijając umiejętności krytycznego myślenia i analizy oraz twórczego podejścia do tematów.

Rekrutacja Vistula

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)