Skorzystaj z promocji 3×0 ZŁ!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 4 sierpnia 2024 r.

Sprawdź
 • Finanse i Rachunkowość
  z akredytacją ACCA

  Program kierunku Finanse i Rachunkowość jest oparty o światowe standardy i posiada prestiżową akredytację ACCA. Wybierając specjalność ACCA otrzymasz tytuł specjalisty międzynarodowej klasy z zakresu corporate financial management. Wybitni wykładowcy i praktycy wprowadzą Cię w tajniki rynku polskiego oraz rynków zagranicznych.

  Czas trwania: 6 semestrów
  Dostępne tryby: ,
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  To jeden z najpopularniejszych kierunków studiów licencjackich. Wiedza i kompetencje w dziedzinie finansów i rachunkowości dadzą Ci prestiż i otworzą perspektywy pracy w sektorze finansowym. Studia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula na kierunku Finanse i Rachunkowość zostały stworzone dla osób, które są zainteresowane zagadnieniami z dziedziny ekonomii i finansów, w tym rachunkowością oraz praktyką biznesową. To kierunek również dla tych, którzy już pracują i chcą się rozwijać. Wybitni wykładowcy i praktycy wprowadzą Cię w tajniki rynku polskiego oraz rynków zagranicznych. Międzynarodowe środowisko uczelni oraz możliwość nauki w języku angielskim doda Ci skrzydeł. Zdobędziesz wiedzę, dzięki której rozwiniesz się w obszarach przedsiębiorczości, bankowości i usług finansowych, rachunkowości i analizy rynku finansowego. Będziesz mógł zostać liderem biznesu, menadżerem czy doradcą, albo zbudować własną firmę. W Twoim zasięgu znajdą się parkiety światowych giełd, największe banki i międzynarodowe instytucje finansowe.

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Studia na kierunku Finanse i Rachunkowość zostały zaplanowane tak, by zapewnić studentom jak największy wybór specjalności oraz poznanie tych obszarów sektora finansowego, w których chcą zostać specjalistami i zamierzają realizować się zawodowo.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Finanse i Rachunkowość.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA FINANSÓW I RACHUNKOWOŚCI

  Specjalistyczna wiedza
  Dzięki wąskim specjalnościom zdobędziesz interesującą Cię kompetencje i rozwiniesz się w kierunku najlepszym dla Twojej zawodowej przyszłości. Wiedzę przekażą Ci praktycy z licznymi osiągnięciami w swojej karierze.

  Globalne możliwości
  Program oparty o światowe standardy, współpraca z zagranicznymi studentami i możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w języku angielskim sprawią, że studia przygotują Cię do podjęcia pracy także poza granicami Polski.

  Prestiżowa akredytacja
  Wszyscy absolwenci Finansów i Rachunkowości AFiB Vistula otrzymują automatycznie suplement potwierdzający zaliczenie czterech z dziewięciu egzaminów ACCA na poziomie podstawowym. Pozostałych pięć jest zaliczanych po zdaniu indywidualnych egzaminów. ACCA to jedna z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniana przez pracodawców na całym świecie. Jej posiadanie zwiększy Twoje szanse awansu na kierownicze stanowiska.

  Biznesowe podejście
  Dzięki zajęciom prowadzonym przez uznanych praktyków, zdobędziesz nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także dowiesz się, jak wykorzystać ją w działaniu. To otworzy przed Tobą szerokie perspektywy zawodowe.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku polskim – obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 7 800 zł 4 150 zł 880 zł
  Studia niestacjonarne 400 zł 7 600 zł 4 050 zł 860 zł

   

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Jesteś przedsiębiorczy i chcesz zainwestować w swoją przyszłość

Planujesz rozwijać karierę
w środowisku biznesowym

Chcesz wiedzieć, jak chronić kapitał i jak zarobić w czasach wzrostu i recesji

Specjalności

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Ta specjalność przygotowuje specjalistów, którzy wiedzą, jak założyć i rozwijać biznes, potrafią promować innowacje produktowe i usługowe. Zdobędziesz solidną wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości oraz regulacji biznesu. Nauczysz się opracować strategię rozwoju i promocji oraz dobrać odpowiedni rodzaj finansowania firmy. Będziesz umiał wykorzystać zdobytą wiedzę do założenia własnego biznesu oraz dzielić się nią w działalności konsultingowej.

BANKOWOŚĆ I USŁUGI FINANSOWE

Na specjalności Bankowość i Usługi Finansowe poznasz zasady funkcjonowania sektora bankowego nakierowanego na świadczenie usług komercyjnych. Zdobędziesz wiedzę o instytucjach bankowych i powiązaniach między nimi, o ich zadaniach, operacjach i odpowiedzialności. Nauczysz się posługiwania się produktami i usługami bankowymi, operowania na rynkach kapitałowych, oceny ryzyka kredytowego i zarządzania nim.

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE

To jest specjalność, na której studenci zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu finansów. Poznają system rachunkowości, jego funkcje, zasady i techniki. Uczą się o podatkach, ich roli i poborze. Zdobywają umiejętności stosowania zasad rachunkowości, księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych, a także wykorzystania wiedzy rachunkowej w decyzjach operacyjnych i strategicznych firm oraz organizacji.

RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE ACCA

Poznasz system rachunkowości, standardy oraz regulacje, również na rynkach międzynarodowych. Odkryjesz specyfikę rachunkowości finansowej, zarządczej, bankowej i ubezpieczeniowej. Zdobędziesz wiedzę nt. zakładania biznesu oraz zarządzania podatkami w firmie. Staniesz się specjalistą ds. sporządzania sprawozdań finansowych i ich analizy. Specjalność Rachunkowość i Finanse ACCA da Ci możliwość pogłębienia umiejętności z zakresu korzystania z kapitałów własnych i obcych, w celu realizacji strategii biznesowych ukierunkowanych na sukces, wzrost wartości i konkurencyjności.

ANALITYK RYNKU FINANSOWEGO

Studia łączą wiedzę z zakresu rachunkowości i rynków finansowych. W ich trakcie zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalające zarządzać portfelem papierów wartościowych oraz wyceną instrumentów finansowych. Poznasz zasady posługiwania się nowoczesnymi narzędziami analitycznymi w celu formułowania i realizacji rynkowych strategii działania. Nauczysz się kreatywności i nowoczesnego spojrzenia na finanse. Zyskasz przygotowanie do zawodu doradcy inwestycyjnego, maklera, analityka rynku finansowego, pracownika banku i funduszy inwestycyjnych.

DORADZTWO INWESTYCYJNE, CONSULTING

Specjalność jest oferowana studentom chcącym pogłębić wiedzę na temat budowy strategii przedsiębiorstwa oraz funkcjonowania firm mających problemy finansowe. Specjalność ma za zadanie wykształcenie zdolności menedżerskich do prowadzenia przedsiębiorstw z problemami finansowymi i wyprowadzania ich na ścieżkę wzrostu efektywności. Student na specjalności nabywa wiedzę, jak analizę strategiczną można wykorzystać do restrukturyzacji firmy i uniknięcia upadłości. Absolwent posiada szczegółową wiedzę w zakresie regulacji prawa upadłościowego, prawa restrukturyzacyjnego oraz nowych zmian w KSH a także pomocy publicznej.

 

Rekrutacja Vistula

Promocja 3x0 zł!

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)