Skorzystaj z promocji 3×0 ZŁ!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 15 marca 2024 r.

Sprawdź
 • Komunikacja Techniczna

  Kierunek jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie ze strony biznesu oraz słuchaczy. Powstał w efekcie ścisłej współpracy z grupą doświadczonych praktyków zajmujących się zarządzaniem dokumentacją techniczną w projektach technologicznych oraz rekrutacją i edukacją Technical Writerów oraz trenerów technicznych. Partnerami kierunku są firmy MadCap, Atlassian, Syncro Soft, DREDAR, organizacja certyfikująca ITCQF oraz portal Techwriter.pl

  Czas trwania: 2 semestry
  Dostępne tryby:
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  Komunikacja techniczna jest dziedziną zajmującą się przekładaniem trudnej, technicznej wiedzy na język zrozumiały dla zwykłego użytkownika. Jest to profesja ludzi, którzy tworzą instrukcje, pliki pomocy, dokumenty procedur czy raportów. Specjaliści w tym zakresie są coraz bardziej pożądani. Pracują na stanowiskach takich jak „Technical Writer”, „Specjalista ds. Dokumentacji Technicznej”, „Dokumentalista”, „Technical Editor”, “User Assistance Specialist” itp. Studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są pierwszymi w Polsce, które praktycznie przygotowują do wykonywania takiej pracy. Jest to doskonała oferta dla absolwentów filologii, którzy mogą wykorzystać umiejętności językowe i rozpocząć pracę w sektorze IT lub przemyśle. Studia kończą się międzynarodowym certyfikatem ITCQF (International Technical Communication Qualifications Foundation).

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  Absolwenci studiów podyplomowych Komunikacja techniczna posiadają praktyczną umiejętność tworzenia oraz publikowania różnych typów dokumentacji technicznej. Potrafią zbierać informacje, formatować treść, recenzować i publikować różnego rodzaju dokumenty wykorzystując wyspecjalizowane narzędzia. Podczas zajęć słuchacze zapoznają się z zasadami zarządzania projektem i zespołem dokumentacyjnym, tworzenia strategii publikowania treści oraz podstawowymi technikami i narzędziami wykorzystywanymi w profesjonalnym zarządzaniu informacją. Program studiów obejmuje także podstawowe zagadnienia z obszarów automatyzacji i użyteczności, praktycznie przygotowuje do zdobycia certyfikatu ITCQF Foundation Level. Studia kończą się projektem zaliczeniowym który może być wartościowym punktem w CV każdego początkującego Technical Writera. Absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w firmach technologicznych, w szczególności z obszaru IT, przemysłu oraz nowych technologii.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Opłaty:

  Czesne za studia wynosi 5500 zł – płatne tydzień przez rozpoczęciem studiów.
  Studia rozpoczynają się w październiku 2020 r. i trwają dwa semestry.

  Czesne może być wniesione jednorazowo lub semestralnie w dwóch ratach:

  • 2750 zł – I rata  płatna tydzień przed rozpoczęciem studiów
  • 2750 zł – II rata płatna tydzień przed rozpoczęciem drugiego semestru.

  Przy jednorazowej płatności za 2 semestry udzielamy 10% rabatu.

  Koszt certyfikatu ITCQF: 800 zł.

  *Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby chętnych, grupa może nie zostać uruchomiona.
  Natomiast w przypadku dużej liczby kandydatów, o przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Jesteś absolwentem studiów
z zakresu filologii, komunikacji lub studiów inżynierskich

Znasz język angielski na poziomie co najmniej B2

Jesteś pasjonatem nowych technologii i szukasz dobrze płatnej pracy

Rekrutacja Vistula

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Centrum studiów podyplomowych i szkoleń AFiB
Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 220 II piętro