Skorzystaj z promocji 3×0 ZŁ!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 4 sierpnia 2024 r.

Sprawdź
 • Stosunki Międzynarodowe

  Stosunki międzynarodowe są nauką łączącą wiedzę, doświadczenia i osiągnięcia wielu dyscyplin. Czerpią zarówno z ekonomii i prawa, jak też z socjologii, nauk politycznych, geografii czy historii. Są więc idealnym wyborem zarówno dla tych, którzy jeszcze nie mają sprecyzowanych poglądów na swoją przyszłą karierę, jak i tych, którzy dokładnie wiedzą, w jakim kierunku chcą się rozwijać.

  Czas trwania: 4 semestry
  Dostępne tryby: ,
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  Studia magisterskie w zakresie stosunków międzynarodowych pozwalają rozwinąć i pogłębić wiedzę zdobytą w czasie studiów licencjackich. Realizując program, na który składają się zupełnie nowe przedmioty, zdobędziesz dodatkowe umiejętności. Studia są też idealnym rozwiązaniem dla osób po innych kierunkach humanistyczno-społecznych lub ekonomicznych, które chcą poszerzyć swoje horyzonty, posiąść nowe umiejętności i tym samym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy w zmieniających się nieustannie warunkach. W ich trakcie zyskasz wiedzę i cenione przez pracodawców kompetencje miękkie. Dzięki temu świetnie odnajdziesz się w pracy w międzynarodowych korporacjach, instytucjach finansowych, mediach, administracji publicznej i w dyplomacji. Unikalność Stosunków międzynarodowych na AFiB Vistula polega na włączeniu w proces nauczania praktyków dyplomacji, polityków i analityków, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, wykraczając poza informacje dostępne w podręcznikach. Wśród wykładowców są m.in.: dr hab. Agnieszka Legucka (wybitna znawczyni Rosji i problemów dezinformacji), dr Zdzisław Rapacki (były ambasador RP przy Biurze ONZ w Genewie oraz w Londynie) oraz dr hab. Agata Włodkowska (ekspertka ds. gender w stosunkach międzynarodowych). W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Stosunki Międzynarodowe prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula zyskał najwyższą notę wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Stosunki Międzynarodowe na poziomie magisterskim oferują program studiów, który odpowiada na oczekiwania dzisiejszego rynku pracy. Zajęcia realizowane są przez kadrę doświadczonych ekspertów – byłych ministrów i ambasadorów, dysponujących rzetelną wiedzą. Dzięki nim zyskasz profesjonalną wiedzę, która wzmocni twoje kompetencje. Dzięki programowi Erasmus Plus wzbogacisz swoje doświadczenie w czasie praktyk zawodowych – w Polsce lub za granicą.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

  Globalne możliwości
  Dowiesz się więcej o zależnościach między najważniejszymi uczestnikami globalnej polityki i światowego biznesu oraz kształtujących je procesach. Sprawdzisz się podczas zagranicznych praktyk programu Erasmus Plus. Nawiążesz wiele międzynarodowych znajomości. Dzięki temu drzwi do globalnej kariery będą stały przed Tobą otworem.

  Biznesowe podejście
  Podczas studiów magisterskich poznasz wiele osobistości. Zajęcia prowadzone są przez byłych ministrów, pracowników organizacji międzynarodowych wysokiego szczebla czy ambasadorów. Kadra ekspertów zapewni Ci wiedzę i umiejętności wykorzystywane na co dzień w świecie relacji biznesowych.

  Specjalistyczna wiedza
  W Akademii Finansów i Biznesu Vistula stawiamy na użyteczność wiedzy, którą przekazujemy studentom. Dlatego nie uczymy wyłącznie teorii, ale oferujemy zajęcia interaktywne, które gwarantują maksymalny rozwój.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku polskim – obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 8 600 zł 4 550 zł 960 zł
  Studia niestacjonarne 400 zł 8 000 zł 4 250 zł 900 zł

   

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Interesuje Cię świat i ludzie

Planujesz rozwijać karierę
w międzynarodowym środowisku

Chcesz uczyć się od najlepszych praktyków

Specjalności

STUDIA GLOBALNE

To specjalność ukierunkowana na zdobywanie wiedzy na temat procesów zachodzących w kluczowych regionach świata oraz głównych aktorów zaangażowanych w Eurazji, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. W trakcie studiów zyskasz przygotowanie do pracy analitycznej dla organizacji międzynarodowych oraz pozarządowych, instytucji publicznych i korporacji międzynarodowych.

MIĘDZYNARODOWE RELACJE BIZNESOWE

Specjalność ta jest realizowana we współpracy z programem Ekonomii. Jest skierowana do osób, które chcą połączyć swoje zainteresowanie polityką zagraniczną z zagadnieniami biznesowymi. Jest to idealny wybór dla tych, których fascynują skutki międzynarodowego kryzysu gospodarczego, relacje gospodarcze państw oraz wpływ instytucji kapitałowych i międzynarodowych korporacji na stosunki międzynarodowe. Specjalność ta pozwoli ci zrealizować się w pracy w korporacjach i instytucjach finansowych.

BEZPIECZEŃSTWO I MIGRACJE MIĘDZYNARODOWE

Specjalność jest odpowiedzią na nasilające się problemy migracyjne oraz aktywność organizacji terrorystycznych zagrażających zarówno bezpieczeństwu pojedynczych państw, jak i społeczności międzynarodowej. Zyskasz kompetencje niezbędne w pracy w organizacjach i firmach zajmujących się bezpieczeństwem krajowym i międzynarodowym oraz oceną ryzyka a także w służbach wywiadowczych.

Rekrutacja Vistula

Promocja 3x0 zł!

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)