Skorzystaj z promocji 3×0!

0 zł – opłata rekrutacyjna!

0 zł – wpisowe!

0 zł – 1. miesiąc studiów!

Sprawdź
 • Stosunki Międzynarodowe

  Kariera zawodowa w środowisku międzynarodowym to wielkie wyzwanie i ekscytująca przygoda, zwłaszcza obecnie, w dynamicznie zmieniającym się świecie. Studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są doskonałym przygotowaniem do pracy w tym obszarze. Zdobędziesz szeroką wiedzę nt. problemów globalnych oraz mechanizmów międzynarodowej współpracy i rywalizacji.

  Czas trwania: 6 semestrów
  Dostępne tryby:
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  Stosunki Międzynarodowe są nauką łączącą wiedzę, doświadczenia i osiągnięcia wielu dyscyplin. Czerpią zarówno z nauk politycznych, ekonomii i prawa, jak też z socjologii, geografii czy historii. Studia z zakresu stosunków międzynarodowych pozwalają zrozumieć aktualne i najbardziej palące problemy współczesnego świata. Kierunek nie oferuje jednej wąsko rozumianej specjalności. Dostarcza wiedzy i miękkich kompetencji, które są cenione przez pracodawców i pozwalają odnaleźć się w różnych okolicznościach. Absolwenci Stosunków Międzynarodowych doskonale realizują się zawodowo w międzynarodowych korporacjach, instytucjach publicznych i finansowych, w mediach oraz dyplomacji. Unikalność Stosunków Międzynarodowych na AFiB Vistula polega na włączeniu w proces nauczania praktyków dyplomacji, polityków i analityków, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, wykraczając poza informacje dostępne w podręcznikach. Do najbardziej znanych wykładowców należą m.in. prof. Longin Pastusiak (amerykanista, były marszałek Senatu RP), prof. Jerzy M. Nowak (były ambasador przy NATO), prof. Marek Grela (były ambasador przy UE).

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Stosunki Międzynarodowe na poziomie licencjackim oferują przemyślany program studiów, który odpowiada na oczekiwania dzisiejszego rynku pracy. Zajęcia są realizowane przez kadrę wybitnych ekspertów – byłych ministrów i ambasadorów, dysponujących rzetelną wiedzą. Studenci zdobywają doświadczenie podczas praktyk zawodowych w Polsce lub – dzięki programowi Erasmus Plus – za granicą.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

  Globalne możliwości
  Studenci poznają zależności międzypaństwowe i procesy kształtujące politykę zagraniczną. Uczą się dwóch języków obcych. Zawierają wiele znajomości wśród  studentów z innych krajów. Takie doświadczenie jest wysoko cenione nie tylko na polskim rynku pracy, ale także na rynkach zagranicznych.

  Zrozumienie świata
  Poznawanie nowych kultur, a także specyfiki polityki prowadzonej przez państwa w różnych regionach, pozwalają studentom zrozumieć świat.

  Dyplomatyczne zacięcie
  Wiedza zdobywana od byłych ministrów i ambasadorów oraz praktyki w międzynarodowych instytucjach pozwalają na rozpoczęcie kariery w dyplomacji.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku polskim – obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 6 900 zł 3 600 zł 750 zł

   

  Studia w języku polskim – obywatele spoza UE

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 120 € 1 450 € 775 €

   

  Studia w języku angielskim – obywatele UE i innych państw*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 120 € 2 500 € 1 350 €

  *Do grupy obywateli innych państw płacących według stawek UE należą: obywatele pozostałych państw Europy, wszystkich państw
  Ameryki Północnej i Południowej, Wysp Karaibskich oraz Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii,
  Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

  Studia w języku angielskim – studenci z pozostałych państw*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne  200 € 3 500 € 1 850 €

  *nie dotyczy studentów z państw Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Wysp Karaibskich, oraz Armenii, Azerbejdżanu,
  Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Interesuje cię współczesna polityka międzynarodowa
i gospodarka światowa

Marzysz o karierze
w międzynarodowym środowisku

Chcesz poznać tajemnice negocjacji i dyplomacji

Specjalności

KOMUNIKOWANIE MIĘDZYNARODOWE

To propozycja dla osób wiążących swoją przyszłość zawodową z mediami utrzymującymi relacje międzynarodowe oraz z korporacjami o charakterze międzynarodowym. Program ma charakter interdyscyplinarny, łączy stosunki międzynarodowe, politologię i dziennikarstwo. Akcent jest położony na kwestie wizerunku publicznego oraz rolę mediów we współczesnych stosunkach międzynarodowych.

ZARZĄDZANIE KRYZYSEM W ŚRODOWISKU MIĘDZYNARODOWYM

To specjalność, której program ogniskuje się na wpływie kryzysów międzynarodowych na państwa, na sposobach rozwiązywania kryzysów oraz zarządzania informacjami w kryzysowych sytuacjach.

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
I MIĘDZYNARODOWE

Studenci tej specjalności zgłębiają tematykę bezpieczeństwa państwa oraz zbiorowego systemu bezpieczeństwa, strategii oraz sposobów prognozowania. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą rozwijać karierę w charakterze analityka międzynarodowego lub zajmować się oceną czynników ryzyka w korporacjach.

Rekrutacja Vistula

Skorzystaj z promocji 3x0!

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Katarzyna Broniszewska
Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)