Skorzystaj z promocji 2000 zł zniżki!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 14 lipca 2024 r.

Sprawdź
 • Stosunki Międzynarodowe

  Kariera zawodowa w środowisku międzynarodowym to wielkie wyzwanie i ekscytująca przygoda, zwłaszcza obecnie, w dynamicznie zmieniającym się świecie. Studia na kierunku Stosunki międzynarodowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są doskonałym przygotowaniem do pracy w tym obszarze. Zdobędziesz szeroką wiedzę nt. problemów globalnych oraz mechanizmów międzynarodowej współpracy i rywalizacji.

  Czas trwania: 6 semestrów
  Dostępne tryby: ,
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  Studia z zakresu stosunków międzynarodowych pozwolą ci zrozumieć najbardziej palące problemy współczesnego świata. Zyskasz wiedzę i miękkie kompetencje, które są cenione przez pracodawców i pozwolą ci odnaleźć się w różnych okolicznościach. Absolwenci Stosunków międzynarodowych doskonale realizują się zawodowo w międzynarodowych korporacjach, instytucjach publicznych i finansowych, w mediach oraz dyplomacji. Unikalność Stosunków międzynarodowych w AFiB Vistula polega na włączeniu w proces nauczania praktyków dyplomacji, polityków i analityków, którzy chętnie dzielą się ze studentami swoim doświadczeniem, wykraczając poza informacje dostępne w podręcznikach. Wśród wykładowców są m.in.: dr hab. Agnieszka Legucka (wybitna znawczyni Rosji i problemów dezinformacji), dr Zdzisław Rapacki (były ambasador RP przy Biurze ONZ w Genewie oraz w Londynie) oraz dr hab. Agata Włodkowska (ekspertka ds. gender w stosunkach międzynarodowych). W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 kierunek Stosunki międzynarodowe prowadzony przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula zyskał najwyższą notę wśród wszystkich uczelni niepublicznych prowadzących takie studia w Polsce.

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  NAJLEPSI W PRAKTYCE

  Stosunki Międzynarodowe na poziomie licencjackim oferują program studiów, który odpowiada na oczekiwania dzisiejszego rynku pracy. Zajęcia są realizowane przez kadrę wybitnych ekspertów – byłych ministrów i ambasadorów, dysponujących rzetelną wiedzą. Studenci zdobywają doświadczenie podczas praktyk zawodowych w Polsce lub – dzięki programowi Erasmus Plus – za granicą.

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą ci studia na kierunku Stosunki Międzynarodowe.

  KORZYŚCI ZE STUDIOWANIA STOSUNKÓW MIĘDZYNARODOWYCH

  Globalne możliwości
  Studenci poznają zależności międzypaństwowe i procesy kształtujące politykę zagraniczną. Uczą się dwóch języków obcych. Zawierają wiele znajomości ze studentami z innych krajów. Takie doświadczenie jest wysoko cenione nie tylko na polskim rynku pracy, ale także na rynkach zagranicznych.

  Zrozumienie świata
  Poznawanie nowych kultur, a także specyfiki polityki prowadzonej przez państwa w różnych regionach, pozwalają studentom zrozumieć świat.

  Dyplomatyczne zacięcie
  Wiedza zdobywana od byłych ministrów i ambasadorów oraz praktyki w międzynarodowych instytucjach pozwalają na rozpoczęcie kariery w dyplomacji.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku polskim – obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 6 900 zł 3 600 zł 750 zł

   

  Studia w języku polskim – obywatele spoza UE

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 120 € 1 450 € 775 €

   

  Studia w języku angielskim – obywatele UE i innych państw*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne 120 € 2 500 € 1 350 €

  *Do grupy obywateli innych państw płacących według stawek UE należą: obywatele pozostałych państw Europy, wszystkich państw
  Ameryki Północnej i Południowej, Wysp Karaibskich oraz Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii,
  Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

  Studia w języku angielskim – studenci z pozostałych państw*

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna
  Studia stacjonarne  200 € 3 500 € 1 850 €

  *nie dotyczy studentów z państw Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Wysp Karaibskich, oraz Armenii, Azerbejdżanu,
  Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mongolii, Rosji, Tadżykistanu, Turkmenistanu oraz Uzbekistanu.

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

Interesuje cię współczesna polityka międzynarodowa
i gospodarka światowa

Marzysz o karierze
w międzynarodowym środowisku

Chcesz poznać tajemnice negocjacji i dyplomacji

Specjalności

PRZYWÓDZTWO WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE

Ta specjalność jest odpowiedzią na ewolucję ładu międzynarodowego oraz rosnącą rywalizację między mocarstwami. Koncentruje się na zmianach kluczowych graczy międzynarodowych oraz wzroście znaczenia liderów niepaństwowych.

KOMUNIKOWANIE MIĘDZYNARODOWE

To propozycja dla osób wiążących swoją przyszłość zawodową z mediami utrzymującymi relacje międzynarodowe oraz z korporacjami o charakterze międzynarodowym. Program ma charakter interdyscyplinarny, łączy stosunki międzynarodowe, politologię i dziennikarstwo. Akcent jest położony na kwestie wizerunku publicznego oraz rolę mediów we współczesnych stosunkach międzynarodowych.

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
I MIĘDZYNARODOWE

Program koncentruje się na problemach bezpieczeństwa państwa w ujęciu wewnętrznym i zewnętrznym. Poznasz systemy bezpieczeństwa zbiorowego, strategie ochrony przed zagrożeniami oraz sposoby prognozowania niebezpieczeństw. Jest to świetny wybór dla osób, które chcą rozwijać karierę w charakterze analityka międzynarodowego lub planują zajmować się oceną czynników ryzyka w korporacjach.

Rekrutacja Vistula

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)