Skorzystaj z promocji 2000 zł zniżki!

Wybierz studia na Vistuli

Promocja trwa do 14 lipca 2024 r.

Sprawdź
 • Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam

  XXI wiek często jest określany „stuleciem Azji”. Nowe potęgi azjatyckie oraz szybko zachodzące zmiany w tym regionie sprawiają, że znajomość języków tamtego regionu oraz znajomość sytuacji politycznej i ekonomicznej staje się coraz bardziej potrzebna i poszukiwana przez pracodawców. Wiedza o krajach wschodnioazjatyckich rozwija i poszerzają horyzonty, także te zawodowe oraz zwiększa szanse na konkurencyjnym rynku pracy. Jeśli chcesz przygotować się do kariery zorientowanej na Azję, Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla ciebie.

  Czas trwania: 6 semestrów
  Dostępne tryby:
Opis kierunku studiów
 • Opis kierunku

  Studia mają charakter interdyscyplinarny z akcentem na biznes. W ich trakcie nauczysz się języka japońskiego, koreańskiego lub wietnamskiego – w zależności od specjalności, którą wybierzesz. Zgłębisz polityczno-gospodarczą oraz społeczno-kulturową specyfikę społeczeństw i państw azjatyckich w XXI wieku. Zyskasz wiedzę nt. ich roli na kontynencie, stosunków z resztą świata, funkcjonowania w organizacjach międzynarodowych oraz potencjału gospodarczego. Poznasz ich siły zbrojne oraz politykę bezpieczeństwa. Jednocześnie zbudujesz kompetencje, które posłużą ci do zaawansowanego analizowania takich kwestii, jak polityka regionalna i międzynarodowa państw azjatyckich, problemy bezpieczeństwa i stabilizacji, a także pomoc rozwojowa. Poznasz praktykę biznesową krajów regionu, strategie handlowe i nauczysz się, jak zwinnie poruszać w azjatyckim świecie biznesu i dyplomacji. Studia pozwolą ci też opanować język angielski na zaawansowanym poziomie.

  Czytaj więcej

 • Kariera po studiach

  NAJLEPSI W PRAKTYCE

   

  Kończąc studia I stopnia na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam, wejdziesz do elitarnego grona ekspertów poszukiwanych w tym obszarze. Zyskasz praktyczną wiedzę i kompetencje, dzięki którym z sukcesem będziesz rozwijać karierę zawodową.

  Specjalności zostały zaprojektowane tak, by przygotować kandydatów do oczekiwań rynku.

   

  Przekonaj się, że Vistula jest Uczelnią najlepszą w praktyce. Zobacz, jakie korzyści przyniosą Ci studia na kierunku Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam.

   

  KORZYŚCI ZE STUDIÓW AZJATYCKICH: JAPONIA, KOREA, WIETNAM

   

  Gotowość zawodowa
  Dzięki kompleksowej wiedzy przekazywanej przez kadrę akademickich wykładowców i praktyków, Studia azjatyckie: Japonia, Korea, Wietnam przygotują Cię do rywalizowania na rynku zawodowym. Podczas trzyletnich studiów I stopnia nie tylko zdobędziesz wiedzę teoretyczną, ale – dzięki pierwszym zrealizowanym projektom – także praktyczną. Dzięki temu będzie Ci łatwiej ubiegać się o wymarzoną pracę.

   

  Znajomość języków

  Podczas studiów opanujesz wybrany język w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację. W programie jest 700 godzin zajęć prowadzonych przez native’ów i wykwalifikowanych lektorów: koreanistów, japonistów i wietnamistów. Studia pozwolą ci też opanować język angielski na zaawansowanym poziomie.

   

  Wyjątkowe kompetencje

  Zbudujesz kompetencje, które posłużą ci do zaawansowanego analizowania takich kwestii, jak polityka regionalna i międzynarodowa państw azjatyckich, problemy bezpieczeństwa i stabilizacji, a także pomoc rozwojowa. Nauczysz się sprawnie poruszać w sferze azjatyckiego biznesu.

   

  Kariera

   

   

  SPECJALNOŚĆ JAPOŃSKA

  • obsługa japońskiego biznesu w Polsce i polskiego w Japonii,
  • obsługa placówek dyplomatycznych oraz projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, sportowych itp.
  • obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza placówek promujących kulturę polską w Japonii lub kulturę japońską w Polsce,
  • obsługa organizacji naukowych,
  • obsługa ruchu turystycznego.

  SPECJALNOŚĆ KOREAŃSKA

  • obsługa koreańskiego biznesu w Polsce i polskiego w Korei Południowej,
  • obsługa placówek dyplomatycznych oraz projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, sportowych itp.
  • obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza placówek promujących kulturę polską w Korei Południowej lub kulturę koreańską w Polsce,
  • obsługa organizacji naukowych,
  • obsługa ruchu turystycznego.

  SPECJALNOŚĆ WIETNAMSKA

  • obsługa wietnamskiego biznesu w Polsce i polskiego w Wietnamie,
  • obsługa dalekowschodnich placówek dyplomatycznych oraz projektów i przedsięwzięć edukacyjnych, naukowych, sportowych itp.
  • obsługa instytucji kulturalnych w Polsce i w Azji, zwłaszcza wietnamskich placówek promujących kulturę polską w Wietnamie lub kulturę wietnamską w Polsce,
  • obsługa organizacji naukowych,
  • obsługa ruchu turystycznego.

  Czytaj więcej

 • Cennik

  Studia w języku polskim – obywatele UE i osoby posiadające Kartę Polaka

  Wpisowe Opłata roczna Opłata semestralna 10 rat w roku
  Studia stacjonarne 400 zł 9 900 zł 5 200 zł 1 090 zł
  Studia niestacjonarne 400 zł 9 200 zł 4 750 zł 990 zł

  Czytaj więcej

Ten kierunek jest dla Ciebie, jeśli:

pragniesz rozwijać karierę zorientowaną na Azję

marzysz o karierze w międzynarodowym środowisku.

masz zdolności językowe

Specjalności

Specjalność japońska

Wybierając tę specjalność, zyskasz wiedzę z zakresu zjawisk i procesów politycznych oraz gospodarczych, jakie zachodzą w Japonii. To druga gospodarka w Azji i czwarta na świecie. Poznasz różne zagadnienia z szeroko pojętej kultury japońskiej, a także obyczaje i kody zachowań charakterystyczne dla tego kraju. Nauczysz się współczesnego języka japońskiego.

Specjalność koreańska

To specjalność zaprojektowana dla tych, którzy chcą zdobyć szeroką wiedzę na temat sytuacji geopolitycznej, gospodarczej i społecznej w państwach koreańskich, szczególnie w Korei Południowej. Kraj ten rozwija się niezwykle szybko i jest ważnym partnerem gospodarczym. W trakcie studiów poznasz rolę Korei na kontynencie azjatyckim i jej wpływ na światową gospodarkę. Nauczysz się dostrzegać i analizować problemy ekonomiczne, polityczne i społeczne występujące na półwyspie koreańskim. Dostaniesz szansę nauczenia się języka koreańskiego od podstaw.

Specjalność wietnamska

Wietnam to nie tylko egzotyczna destynacja wakacyjna. To jeden z najszybciej rozwijających się krajów, który stał się jednym z przemysłowych centrów wytwórczych świata i korzysta w znacznej mierze na zagranicznych inwestycjach bezpośrednich. Wybierając tę specjalność, zyskasz wiedzę nt. potencjału politycznego, gospodarczego i demograficznego tego kraju. Odkryjesz jego historię, kulturę oraz język. Zyskasz rzadkie kompetencje, dzięki którym możesz rozwijać niezwykle ciekawą karierę zawodową.

Rekrutacja Vistula

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wypełnij formularz,
skontaktujemy się z Tobą

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje dotyczące oferty Grupy Uczelni Vistula, prosimy o wyrażenie poniższej zgody. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących oferty Grupy Uczelni Vistula, za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, poprzez:

* - pole obowiązkowe

O uczelni

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce.
W Rankingu Perspektywy 2020 plasuje się na 5. miejscu. Zajmuje 1. miejsce w kategorii „nasycenia kadr osobami o najwyższych kwalifikacjach”.

 

Edukacja
W Vistuli otrzymasz wykształcenie pożądane na rynku. Starannie wyselekcjonowane kierunki i specjalizacje są na bieżąco dostosowywane do sytuacji gospodarczej. Nauczysz się tego, co jest Ci naprawdę potrzebne i tego, czego potrzebują i będą potrzebować pracodawcy.

 

Praktyczne podejście
Programy kształcenia i plany studiów są przygotowane we współpracy z pracodawcami i opiniowane przez Radę Biznesu. Będziesz uczyć się od uznanych praktyków, a doświadczenie zdobędziesz podczas praktyk i staży w polskich i zagranicznych firmach. Dwa razy w roku weźmiesz udział w organizowanych w uczelni targach pracy.

Nasza misja i wizja

Misją Akademii Finansów i Biznesu Vistula jest, jak najlepiej przygotowywać absolwentów uczelni do przyszłej kariery, stale unowocześniając technologie studiów i dostosowując program do zmieniającego się świata.

Co nas wyróżnia

100 Krajów, z których pochodzą studenci i kadra
66,000 Absolwentów
300 Firm współpracujących

Masz pytanie?

Nasz Dział Rekrutacji chętnie na nie odpowie

Zadzwoń do nas, wyślij wiadomość lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres: ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa
Pokój: 28 (parter)